Pavel navrhl na ústavního soudce Milana Hulmáka. Nominaci projedná Senát

Prezident Petr Pavel v úterý navrhl Senátu na ústavního soudce Milana Hulmáka. Hrad to uvedl na svém webu. Serveru iROZHLAS.cz se povedlo s Hulmákem telefonicky spojit, ten se ale k nominaci nechtěl vyjádřit. U Ústavního soudu jsou nyní volná dvě místa.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

profimedia-049422530_230623-134120_pj.jpg

V týmu ústavních soudců jsou nyní volná dvě místa | Zdroj: Profimedia

Třetí osobou, kterou prezident Petr Pavel navrhl Senátu na post Ústavního soudce, je Milan Hulmák. Tiskovou zprávu v úterý zveřejnil Hrad na webu.

Hulmák vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, je členem pracovní komise Legislativní rady vlády pro soukromé právo. Podílel se také na přípravě nového občanského zákoníku.

Suchánkovi končí funkční období. Počet ústavních soudců klesne na třináct, Pavel už navrhl nástupce

Číst článek

Hulmák nyní působí v advokátní kanceláři Havel&Partners a na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ke své nominaci se pro server iROZHLAS.cz vyjádřit nechtěl.

V týmu ústavních soudců jsou nyní volná dvě místa. O nominacích má prezident jednat s představiteli horní parlamentní komory tento čtvrtek.

Před měsícem prezident navrhl Senátu na ústavní soudce advokátku Lucii Dolanskou Bányaiovou a soudce Nejvyššího správního soudu Zdeňka Kühna.

Horní parlamentní komora o jejich nominaci rozhodne do Vánoc. Dvouměsíční lhůta na schvalování Hulmákovy kandidatury by měla senátorům skončit koncem ledna.

Senátem v říjnu neprošel předchozí Pavlův nominant, soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon. Senát 18. října jeho nominaci neschválil. Simon se stal prvním adeptem prezidenta Pavla, který v horní parlamentní komoře neprošel.

gut, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme