Ústavní soud odmítl na 70 stížností na koronavirová opatření. Žádnému zatím nevyhověl, zbývají tři

Ústavní soud už odmítl nebo odložil více než 70 podnětů proti opatřením vlády, případně ministerstev v době šíření nového typu koronaviru. Zbývají tři dosud neuzavřená řízení, vyplývá z přehledu takzvaných plenárních věcí na webu soudu.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cedule Ústavní soud | Foto: Tomáš Adamec

Žádnému podnětu soud zatím nevyhověl. Největší část vyřízených stížností adresovali soudu lidé zastupovaní advokátem Davidem Zahumenským. Bylo jich přes 50. Část soudci sloučili do jednoho řízení a odmítli, část odložili.

Soud by měl ještě rozhodovat o návrhu na zrušení vládního usnesení, které zakázalo kontaktní výuku a fyzickou přítomnost žáků ve školách. Dále čeká na vyřízení návrh skupiny senátorů na zrušení části usnesení, jež regulovalo pravidla cestování pendlerů přes hranice.

Teplická věznice nechybovala, když umístila Ratha do vyššího zabezpečení, rozhodl Ústavní soud

Číst článek

Poslední dosud nevyřízený návrh podali taktéž senátoři. Směřuje proti zákonu, kterým vláda chtěla pomoci nájemníkům. Podle části senátorů ale opatření dopadnou na pronajímatele, tedy majitele bytových domů i komerčních nemovitostí.

Nájemníci bez příjmů nemohli podle normy dostat výpověď kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebyli schopni platit nájemné. Podle senátorského návrhu je na pronajímatele „jednostranně a bez jakékoli kompenzace přenášena veškerá ekonomická zátěž pomoci zasaženým nájemcům.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme