Ústavní soud zamítl stížnost dealera Barančíka, v jehož kauze vypovídal i fotbalista Vaněk

Ústavní soud odmítl stížnost usvědčeného drogového dealera Patrika Barančíka, v jehož kauze figuroval jako svědek i bývalý fotbalový reprezentant Ondřej Vaněk. S konečnou platností tak soud potvrdil Barančíkovi osmiletý trest vězení, jak vyplývá z databáze soudu.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Meišner u soudu

Ústavní soud odmítl stížnost usvědčeného drogového dealera Patrika Barančíka, spolupachatele Vítězslava Meišnera (na snímku), v jehož kauze figuroval jako svědek i bývalý fotbalový reprezentant Ondřej Vaněk | Foto: Filip Jandourek

Barančík ve stížnosti uplatnil několik výhrad, poukazoval na údajné akceptování nezákonného důkazu, nerespektování principu presumpce neviny a také na domnělou nepředvídatelnost a libovůli soudů při rozhodování v drogové kauze.

Soud zpřísnil trest dealerovi, od kterého si omamné látky údajně kupoval i fotbalista Vaněk

Číst článek

„Ústavní soud po seznámení se s obsahem ústavní stížnosti a jejích příloh nemohl dát stěžovateli za pravdu v rozsahu ani jediné námitky, kterou na vrub napadených rozhodnutí snesl, a sám žádné flagrantní porušení stěžovatelových ústavně zaručených základních lidských práv či svobod neobjevil,“ stojí v usnesení.

V kauze byl potrestán také další dealer Vítězslav Meišner, jenž si vyslechl trest 8,5 roku vězení a podle dostupných informací ústavní stížnost nepodal. Dovolání obou mužů před časem odmítl Nejvyšší soud.

Policie sledovala bývalého hráče pokeru Meišnera od roku 2015 a odposlouchávala mu telefon. Zjistila, že mladík dovážel drogy do Česka a buď je sám prodával různým lidem, nebo je předával spolupachateli Barančíkovi, který je distribuoval v Česku i na Slovensku.

Fotbalista Vaněk bez trestu? Policisté proti němu nesmí použít klíčové důkazy

Číst článek

Součástí trestního spisu je i řada odposlechnutých hovorů mezi Meišnerem a Vaňkem z doby, kdy nynější záložník ruské Ufy hrával za Plzeň. Fotbalista dealerovi mimo jiné sděloval, že jde na diskotéku a „zkusí prášek“, který je „dobrý s kokešem“. Jindy říkal „potřebuju to pro kluky z Plzně“ nebo „když je volno, tak všichni hulí“.

Vaněk u soudu v minulosti zkušenosti s drogami popřel. Některé odposlechy komentoval tak, že byl opilý nebo že „machroval“. O výrazu „kokeš“ tvrdil, že neoznačuje kokain, ale konkrétní značku piva.

Vedle Vaňka svědčil v dealerově kauze i další plzeňský fotbalista Jan Kopic. Uvedl, že Meišnera zná přes Vaňka a že mu na Vaňkův popud půjčil půl milionu korun zhruba měsíc poté, co se seznámili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme