Ústavní soud zamítl Tremelovu stížnost. Za surovou vraždu v Ústí si odpyká 17,5 roku

Ústavní soud odmítl stížnost Roberta Tremela, který si odpykává trest 17,5 roku za surovou vraždu seniora z ústeckého sídliště Dobětice. Soudci stížnost řešili bez veřejného jednání, po více než dvou letech od podání ji označili za zjevně neopodstatněnou, jak vyplývá z databáze usnesení.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud | Zdroj: Profimedia

Tremel seniora zavraždil v únoru 2013 v bytě v panelovém domě, nejspíš po předchozí hádce. Oběť bil hliníkovou tyčí do hlavy a poté muži zasadil řadu bodných a řezných ran.

Ústavní soud zamítl stížnost matky z Litoměřicka odsouzené za vraždu novorozeněte. Dostala 15 let

Číst článek

Obžalobě z vraždy původně čelil partner seniorovy dcery, rok a půl byl ve vazbě a opakovaně stál před soudem, dokonce se už schylovalo k rozsudku. Tremel vystupoval při vyšetřování jako svědek.

Když mu ale policie v souvislosti s jiným trestným činem odebrala DNA, stal se sám obžalovaným z vraždy. Test ukázal shodu se vzorkem za nehty oběti.

Nepřiměřená reakce

Tremel se poté přiznal. Tvrdil však, že čin spáchal v afektu. Krajský soud jej poslal do vězení na 16 let, Vrchní soud v Praze verdikt zpřísnil na 17,5 roku. V ústavní stížnosti obhajoba uvedla, že Tremel byl terčem prvního útoku a obával se o vlastní život. Místo vraždy prý tak mohl být souzen za mírněji trestané zabití.

Ústavní soudci ovšem s odkazem na pravomocný rozsudek uvedli, že zatímco Tremel „utržil jediný šrám na čele a nějakou modřinu, na těle poškozeného nebylo v podstatě místo, které by nebylo poraněno“. Nelze vyloučit, že zavražděný muž jako první použil násilí, podle rozsudku však byla reakce Tremela naprosto nepřiměřená.

Justice uznala Tremela vinným také z obecného ohrožení, protože po vraždě pustil plyn a k hořákům dal zapnutou pájku. Výbuch, který měl zahladit stopy, ale nenastal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme