Ústavní soud zamítl stížnost muže, který polil expřítelkyni kyselinou

Jan Dubský, kterého soud poslal na 23 let do vězení, přišel o poslední naději, že bude zproštěn viny. Ústavní soud zamítl jeho stížnost, kterou podal v první půli letošního roku. Na rozhodnutí upozornila Česká televize. Dubský v Plzni polil svou bývalou přítelkyni kyselinou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud v Brně | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Dubského dovolání už v březnu odmítl Nejvyšší soud, podle kterého nepřímé důkazy tvoří ucelený řetězec a vylučují možnost, že by byl pachatelem někdo jiný. Ústavní soud zatím odmítnutí nezdůvodnil.

Muž se k činu nikdy nepřiznal. Hrozilo mu až 30 let, pro uložení doživotního trestu nebyly podle žalobce splněny podmínky. Dubský poukazoval na to, že justice vychází jen z účelových domněnek a teorií. Usvědčily ho pachové stopy z místa činu, svědecké výpovědi i to, že byly jeho boty potřísněné kapkami kyseliny sírové.

Za polití ženy kyselinou poslal soud v Plzni muže do vězení na 23 let

Číst článek

Případ se stal v listopadu roku 2013 v Plzni. Podle rozsudku Dubský neunesl dřívější rozchod s přítelkyní. Proto si na ni počkat před bytem, a když nasedla do auta, otevřel dveře a vylil na ni kyselinu sírovou. Sám si přitom maskoval obličej.

Napadená útok přežila jen díky dobré fyzické kondici a rychlé odborné pomoci. Žíravina jí zanechala na tváři jizvy, připravila ji o zrak a oční víčka a lékaři jí museli amputovat ušní lalůček. Vedle toho jí kyselina vážně poleptala zažívací a dýchací ústrojí a kůži na rukou a nohou. Trpěla velkými bolestmi a musela podstoupit léčení po dobu mnoha měsíců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme