Ústavní soud zrušil některá ustanovení zákona o neziskových nemocnicích

Krajské nemocnice se už nemusí měnit ve veřejná nezisková ústavní zařízení. Jejich budoucnost nebude ovlivňovat žádný seznam vybraných nemocnic, které dosáhnou na peníze od pojišťoven. Ústavní soud zrušil některá ustanovení zákona o neziskových nemocnicích, která podle něj byla v rozporu s ústavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud | Foto: www.usoud.cz

Stížnost, kterou podala skupina senátorů, vycházela z toho, že některá ustanovení zákona porušují vlastnické právo a stanovují nerovné podmínky různým zdravotnickým subjektům. Podle ministra zdravotnictví Tomáše Julínka verdiktem Ústavního soudu byl vyřešen nejen velký politický spor. "Je to především dobrá zpráva pro zdravotníky a pacienty, protože se odstraňuje nejistota v českém zdravotnictví," vysvětlil ministr.

Předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček, který zákon před Ústavním soudem dnes obhajoval, je naopak přesvědčeny, že rozhodnutí je vítězstvím byznysu nad zdrvím lidí. "Budeme spoluobčany odkazovat na Ústavní soud, ať si jdou stěžovat, pokud nebude jím poskytnuta řádná zdravotní péče, ať si jdou stěžovat k Ústavnímu soudu a zeptat se vážených soudců, kteří zde dneska seděli, proč takhle rozhodli," řekl Vlček.

Proti dnešnímu rozhodnutí Ústavního soudu se nelze odvolat.

Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme