Ústavní soud zrušil rozsudek nad pěstiteli konopí

Ústavní soud v Brně zrušil rozsudek nad dvojicí, která na zahradě vysázela stovky rostlin konopí. Po vleklém procesu uložily soudy oběma podmíněné tresty. Ty ale dnes Ústavní soud zrušil a kauzu poslal znovu k projednání ke Krajskému soudu v Hradci Králové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana | Foto: Marihuana galery

Hana Tichá a Mojmír Miklica pěstovali na zahradě rodinného domku na Hradecku několik set rostlin konopí. Okresní i krajský soud dospěly k závěru, že z takového množství se mohou vyrobit až 2 kilogramy marihuany. Uložily jim podmíněné tresty.

Rozsudek ale dnes Ústavní soud zrušil. Teď se musí případem znovu zabývat Krajský soud v Hradci Králové, který bude muset dokázat, jaký byl účel konopí, které se našlo při policejní prohlídce rodinného domku.

Podle Kamila Kaliny, výkonného místopředsedy Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, kdyby usušená drť z konopí byla zabalená v papírku od cigarety, o trestném činu by se dalo diskutovat:

"Myslím si, že je v pořádku, že se soudy opravdu zabývají dokazováním. Že nepředpokládají apriori, že kdo pěstuje marihuanu, tak nezbytně produkuje drogu. To je v pořádku a je zapotřebí to respektovat."

Katka Brezovská, Lucie Toraková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme