Ústavní soudce Musil zvažuje rezignaci, ze zdravotních důvodů by mohl odejít v lednu

Soudce Ústavního soudu Jan Musil zvažuje rezignaci. Radiožurnálu to v pátek řekl předseda soudu Pavel Rychetský. Musila tento týden přijal na Pražském hradě prezident Miloš Zeman. Sedmasedmdesátiletý právník je členem Ústavního soudu od roku 2003, druhý desetiletý mandát mu běží od roku 2014.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soudce Jan Musil | Foto: Jan Handrejch/Právo | Zdroj: Profimedia

Právník, bývalý rektor Policejní akademie a v 60. letech prokurátor Jan Musil je soudcem Ústavního soudu od roku 2003. Druhý desetiletý mandát mu běží od roku 2014.

Demokratický právní stát je v hluboké krizi. Nejen u nás, myslí si Rychetský

Číst článek

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v SMS zprávě pro Radiožurnál uvedl, že Jan Musil zvažuje rezignaci ze zdravotních důvodů ke konci ledna 2019. Ústavní soudce se může funkce vzdát do rukou prezidenta republiky.

Prezident Miloš Zeman řekl, že v úterý Musila přijal na Pražském hradě. Z jeho vyjádření vyplynulo, že s Musilem řešil rozhodnutí Nejvyššího soudu o vystěhování domů v Horoměřicích u Prahy. Tento problém souvisí s kauzou H-System

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ale v pátek odmítl vyjádření na otázku, jestli se jejich schůzka týkala i plánované rezignace. 

Ústavní soud je v současnosti kompletní. Jeho 15 členů jmenuje prezident se souhlasem Senátu. 

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme