Ústavní soudce se ohradil proti Klausovým výrokům

Soudce Ústavního soudu Vladimír Klokočka se v otevřeném dopise ostře ohradil proti kritice předsedy Poslanecké sněmovny a ODS Václava Klause. Ten minulý týden okomentoval rozhodnutí pléna soudu ve věci jmenování guvernéra ČNB slovy, že "jestliže je zpravodajem pan Klokočka, je Ústavní soud pana prezidenta".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle profesora Klokočky tato kritika přesáhla dosavadní obecné Klausovy výhrady vůči Ústavnímu soudu jako "podhradí ve službách prezidenta", a je nutné na ni reagovat. Soudce míní, že tento přístup Václava Klause "celkem odpovídá jeho sebestředné představě, že měřítkem objektivity a věcné správnosti jakéhokoli rozhodnutí kohokoli je jakási měrná jednotka jednoho klause". Vladimír Klokočka zároveň připomněl, že v dalších závažných rozhodnutích Ústavního soudu, týkajících se například volebního zákona či financování politických stran, kdy soud také vyjádřil odlišný názor, než jaký měl předseda sněmovny, byli zpravodaji jiní soudci.

Ivan Holas, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme