Ústavní soudci rozhodnou, jak mohou mít otevřeno břeclavské restaurace

Zavírací hodiny břeclavských hospod jsou v rukou ústavních soudců. Ti odpoledne rozhodnou o osudu vyhlášky, kterou se Břeclav pokusila regulovat otevírací dobu restaurací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatiší s pivem | Foto: Dáša Vaňková

Břeclavská radnice chtěla vyhláškou vyhovět přáním některých občanů a zachovat noční klid. Restaurace i všechna obdobná zařízení se podle ní měly zavírat nejpozději o půlnoci, před všedními dny dokonce už ve 22 hodin. Ministerstvo vnitra se naopak domnívá, že jde o omezování svobodného podnikání.

„Reagujeme na četné podněty lidí i na vlastní zkušenost, kdy zejména v letních měsících vadí lidem, když třeba herny fungují do čtyř, do pěti do rána. Je tam nepořádek, hluk,“ vysvětluje důvody tajemník břeclavské radnice Dalibor Neděla.

Město hned od začátku počítalo s tím, že s vyhláškou narazí a bude o ni muset tvrdě bojovat. Ministerstvo vnitra opravdu platnost předpisu pozastavilo.

S podmínkami nesouhlasí samozřejmě ani hospodští – tvrdí, že je to likvidační opatření. „To se týká všech hospod, všechny hospody se můžou zavřít. Já pořád nevěřím, že to bude platit,“ říká provozní jedné z břeclavských restaurací.

Hana Ondryášová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme