Ústecká nemocnice nepřijímá nové pacienty, omezila provoz kvůli opravám přívodu elektřiny

Nemocnice v Ústí nad Labem omezila provoz. Od osmi hodin nepřijímá nové pacienty a od odpoledne bude bez elektřiny. Tedy ne úplně, základní energii budou přístrojům dodávat záložní zdroje.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykova nemocnice, Ústí nad Labem | Foto: Krajská zdravotní, a.s.

„Podle charakteru onemocnění budou lékaři již od pátku 8:00 hodin odklánět pacienty do sousedních nemocnic v rámci Ústeckého kraje nebo do specializovaných center v Praze nebo Liberci," uvedl Ivo Chrástecký, mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou ústecká nemocnice spadá.

Areál na Bukově pojede jen na záložní zdroje. To znamená, že je potřeba vypnout vše, co nebude nutné. Týká se to především konvic, lednic, ale podle ředitele Josefa Liehneho i o rentgen a CT, jak řekl v prohlášení, které měl k dispozici Radiožurnál. Nemocnice kvůli tomu nemůže přijímat nové pacienty, jelikož i zlomenou ruku je potřeba zrentgenovat.

Pacienti z Ústecka, kteří budou potřebovat lékařské ošetření a jejich zdravotní stav to dovolí, by podle Chrásteckého měli využít nemocnice v Teplicích a v Děčíně.

Ústecký kraj nemusí RegioJetu dávat informace o jednotlivých linkách, rozhodl nejvyšší správní soud

Číst článek

O pacienty, kteří už v nemocnici jsou, ale bude postaráno. Jde především o ty, kteří leží na jednotce intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitačním oddělení, kde přístroje nutně potřebují. V pohotovosti jsou podle Liehneho i dva operační sály a ultrazvuk.

Kdo poškodil kabely?

"Kabely poškodili neznámí pachatelé tak, že je nutné je vyměnit," doplnil. Kabely zřejmě poškodili zloději kovů, případem se zabývá policie.

Samotná výměna kabelů na hlavním přívodu elektřiny, které poškodili zloději, je hlášená od páteční 16 hodiny do sobotního odpoledne v 18 hodin. To je dle mluvčí ČEZ Soni Holingerové nejzazší termín. Technici se ale budou snažit vše stihnout dříve, je možné, že to bude hotové už ráno.

Omezení nemocnice se netýká jen pacientů, ale i návštěv.  Zákaz přijímání nových pacientů trvá od pátečního poledne do neděle 12:00. Čas na opravu i zákaz návštěv je ohlášený s rezervou, kdyby něco nevyšlo.

Gabriela Hauptvogelová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme