Ústecká žalobkyně Bradáčová podle šéfa úřadu Severozápad oklamala soud

Šéf dotačního úřadu severozápad Pavel Markvart si stěžuje na státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Ústecká žalobkyně podle něj oklamala soud kvůli nedávné razii na úřadě. Policisté měli hledat dokumenty pro obžalobu bývalého ředitele Petra Kušnierze, ten je podezřelý z korupce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústecká krajská státní zástupkyně Lenka Bradáčová navrhla vzetí Davida Ratha do vazby | Foto: ČTK

Nakonec si podle Markvarta policisté odnesli i jiné dokumenty. „Paní Bradáčová oklamala soudkyni okresního soudu v Ústí nad Labem, když naprosto falešně popsala důvody pro tuto domovní prohlídku,“ uvedl Markvart.

Místopředsedkyně krajského státního zastupitelství Lenka Bradáčová v tuto chvíli ještě nemůže komentovat případ, se kterým prohlídka souvisela. Uvedla pouze, že je ve fázi prověřování a žádné jméno na příkazu napsané nebylo. Odmítla také, že by ho dozorovala a Markvartova slova označila jako nepravdivá:

„Chápu je jako bezprecedentní útok na práci soudu a státního zastupitelství. A rovněž jako dehonestaci soudkyně okresního soudu v Ústí nad Labem.“

Také mluvčí okresního soudu Jan Tichý nařčení odmítá.

Gabriela Hauptvogelová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme