Ústecko a Děčínsko zasáhne silná bouře s kroupami postupující z Německa, varují meteorologové

Ústecko a Děčínsko zasáhne večer silná bouřka postupující z Německa. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) večer varoval před prudkým větrem a až třícentimetrovými kroupami. Výstrahu vydali meteorologové ve 20.15 s tím, že bouřky dorazí během několika desítek minut. Výstraha platí do úterních 23.00.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, mračno

Vítr může vyvracet stromy, možné jsou i výpadky elektřiny | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V Sasku, severně od našich hranic, se pohybuje směrem k východu velmi silná bouřka, která zasáhne i sever Ústeckého a Libereckého kraje,“ uvedli meteorologové. „I když bouře již slábne, vydali jsme pro tuto oblast krátkodobou výstrahu před pozorovaným jevem,“ sdělili na síti X.

Bouřková výstraha uzavírá fanzóny v Berlíně, sektor pro fanoušky v Lipsku zatím zůstává otevřený

Číst článek

Také Německá meteorologická služba (DWD) předpověděla pro části Německa silné bouřky a vydatné lijáky. Kvůli varování meteorologů před nepříznivým počasím nemohou příznivci fotbalového mistrovství Evropy v berlínských fanouškovských zónách sledovat mimo jiné večerní utkání českého národního týmu s Portugalskem. Sektor pro fanoušky v Lipsku, kde Češi ve 21.00 k utkání nastoupí, byl večer krátce uzavřen.

Výstraha ČHMÚ očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt a zatopení podchodů, podjezdů nebo sklepů. Hrozí podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem.

Vznikat mohou přívalové povodně. Vítr může vyvracet stromy, možné jsou i výpadky elektřiny a problémy v dopravě. Nebezpečí představují podle výstrahy také kroupy a blesky. Lidé by měli dbát zvýšené opatrnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme