Ústeckou kandidátku zelených povede Bursík. Pražskou Liška

Posílit jednotnou tvář strany je hlavní důvod pro změnu na kandidátkách Strany zelených. Své lídry v jednotlivých krajích pro nadcházející volby do poslanecké sněmovny dnes představila republiková rada zelených.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší předseda SZ Martin Bursík při svém projevu k delegátům. | Foto: Tomáš Adamec

Změnu zaznamenal například Karlovarský kraj, kde bude jedničkou zelených Tomáš Kubát. V tomto kraji vedla původně kandidátku socioložka Jiřina Šiklová, ta se teď nově představí voličům v Královehradeckém kraji.

Předseda strany Ondřej Liška také podotkl, že pro voliče budou silným lákadlem známé osobnosti, které stranu podporují.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Liška vysvětluje změnu na kandidátkách Strany zelených.

"Tím hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli otevřít kandidátní listiny, bylo to, že jsme se chtěli posílit tým, s nímž jde Strana zelených do parlamentních voleb. To se podařilo," řekl Liška.

Kandidaturu na lídra ústecké kandidátky přijal Martin Burskík. Jiřina Šiklová je nově jedničkou v Královéhradeckém kraji. "Zároveň na všech kandidátkách naleznete osobnosti jako je Olga Sommerová či Vladimír Just. To jsou všechno lidé, kteří zelené politice věří a kteří ji ztělesňují," dodal předseda Zelených.

Ondřej Liška bude usilovat o hlasy Pražanů, ve Středočeském kraji povede kandidátku první místopředseda strany František Pelc a dosud neobsazenou pozici v Moravskoslezském kraji má po dnešku jistou divadelník a novinář Ladislav Vrchovský.

Jan Herget, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme