Ústecký kraj má připravené náhradní dopravce

Autobusy - i ty školní - v Ústeckém kraji zatím jezdí. Tamní dopravní podnik vypraví školní spoje i zítra. Kraj má ale pro případ, že by nevyjely, připravené náhradní dopravce. Ti by měli na neobsazené spoje okamžitě vyrazit. To se ale nelíbí Dopravnímu podniku Ústeckého kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobusová zastávka | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí firmy Marek Ženkl řekl, že tyto autobusy jen postávají v okolí zastávek a ohrožují bezpečnost provozu. "Aby mohl Ústecký kraj zajistit 587 školních spojů, muselo by mezi sedmou a osmou hodinou být připraveno 300 autobusů. Dopravní podnik Ústeckého kraje vždy ve svých prohlášeních uvedl, že je připraven vyjet, protože není možné, aby kraj za tuto službu nezaplatil," doplnil mluvčí.

Od zítřka také vyhlásili stávkovou pohotovost odboráři. Zaměstnanci Dopravního podniku Ústeckého kraje a ČSAD Česká Lípa navrhují, aby se celá situace vrátila před 1. únor letošního roku, kdy kraj vypověděl ústeckému dopravci smlouvu kvůli vysoké ceně za dopravu.

Autobusoví dopravci by jezdili za ceny platné v té době a řešení situace by se odložilo do doby, než soudy rozhodnou o sporech kraje a obou firem.

"Zaměstnancům reálně hrozí nebezpečí propouštění. Domníváme se, že situace nazrála k řešení. Chceme využít středečního jednání zastupitelstva k tomu, aby se tou situací vážně začali zabývat všichni představitelé kraje, aby si přiznali její vážnost a aby ji vyřešili v zájmu jak cestující veřejnosti, tak 600 zaměstnanců, kteří by mohli přijít o práci," vysvětli předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme