Radní Ústeckého kraje chtějí poslat Vejprtům milion na opravu vyhořelé budovy

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, ve čtvrtek je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. Novinářům to řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město počítalo s tím, že se do přízemí budovy vrátí v nejbližších dnech někteří klienti domova. Teď pro ně ale musí najít ubytování na nejméně dva až tři měsíce | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Podívejte se do vyhořelého domu ve Vejprtech. Obyvatelný bude až po opravě, konstatoval statik

Číst článek

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců, psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Minuta ticha

Ústecký kraj je připraven pomoci s ubytováním klientů, kteří v domově bydleli. „Máme na to vyčleněna místa, jsme schopni to řešit ze dne na den,“ uvedl Bubeníček. „Máme zajištěnou kapacitu 48 míst v domovech pro osoby s péčí pro zdravotně postižené,“ uvedl mluvčí kraje Martin Volf.

V době požáru bylo v domově Kavkaz 35 klientů. Přeživší klienty město dočasně ubytovalo v objektech, které spravuje městská správa sociálních služeb. Radnice by si přála, aby muži mohli zůstat ve Vejprtech. Památku obětí požáru uctí zastupitelé na pondělním zasedání minutou ticha.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme