Ústečtí policisté pátrají po muži, který podle nich vědomě šířil virus HIV

Policisté z Ústí nad Labem pátrají po 47letém Zdeňku Pfeiferovi, který podle nich vědomě šířil virus HIV. V souvislosti s tím už evidují 16 poškozených. U dvou z nich se nakažení virem HIV potvrdilo. Muž se orientoval zejména na gaye a snažil se s nimi seznámit přes internet. Ústečtí kriminalisté žádají případné další oběti, aby se jim přihlásily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference policie k případu Zdeňka Pfeifera (foto na snímku), který podle policistů vědomě šíří HIV | Zdroj: ČTK

Podle kriminalistů může být poškozených více, a to z celé republiky. „Potenciální oběti si vybíral na internetových seznamkách, kde vystupoval pod různými nicky. Byly to gay seznamky,“ říká Martin Charvát z ústecké krajské kriminální policie.

Na případ se přišlo loni, kdy se na policii obrátila matka jednoho nezletilého poškozeného, u kterého se následně virus HIV potvrdil. Obviněný Zdeněk Pfeifer je na útěku a je na něj vydán evropský zatykač.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kriminalisté z Ústeckého kraje pátrají po muži, který podle nich šířil virus HIV. Více od redaktora Jana Bachoríka

„V současné době by se mohl nacházet v Thajsku, kam bezprostředně po obvinění odletěl. Každým dnem by měl být vydán příkaz k zadržení, což je vlastně mezinárodní zatykač,“ doplňuje Martin Charvát. Policisté přitom muže už jednou zadrželi.

„Byl vyslechnut, odmítl vypovídat. Byl podán návrh na vazbu, ale nebyl akceptován Okresním státním zastupitelstvím v Mostě,“ dodává kriminalista Pavel Záhumenský.

Policie žádá případné oběti 47letého muže, aby se obrátily na ústeckou krajskou kriminální službu. „Pomůžeme jim, protože oni jsou skutečně oběťmi. Potřebujeme, aby se tato osoba dostala před soud,“ říká ústecký vyšetřovatel Milan Rychnovský.

Uprchlého muže viní kriminalisté celkem ze sedmi trestných činů. V případě uznání viny mu hrozí až 12 let vězení.

Tisková konference policie k případu Zdeňka Pfeifera (foto na snímku) z Mostu, který podle policistů vědomě šíří HIV | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

HIV a AIDS | Foto: Český rozhlas

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme