Ústí nad Labem má nové krizové byty. Vznikly opravou dalšího z domů v Matiční ulici

V ústecké Matiční ulici vznikly nové krizové byty pro lidi v nouzi. Ústí nad Labem totiž nechalo opravit další z domů, ve kterém vzniklo kromě krizového i nájemní bydlení. Lidem v nouzi z celého regionu tak nově slouží tři kompletně vybavené krizové byty.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V opraveném domě v Matiční ulici vznikly krizové byty

V opraveném domě v Matiční ulici vznikly krizové byty | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

„Ty byty jsou kompletně vybavené od nádobí přes pračku, ručníky, povlečení atd., musí být připravené na to, že sem někoho dáme, kdo třeba utíkal před ohněm, povodní atd., nebude mít vůbec nic. Několik případů už jsme měli, ale nikdy tady ti lidé nebyli déle než jeden měsíc, vždycky se povedlo jim pomoci, zasanovat rodinu a dostat je do nájemního bydlení,“ říká Lenka Jaremová, vedoucí Odboru sociální péče Magistrátu města Ústí nad Labem.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ústí nad Labem vznikly v Matiční ulici nové krizové byty

Ve dvou domech jsou celkem tři krizové byty. Pro případ, že by je využila například oběť domácího násilí, jsou na oknech v přízemí mříže. Pokud takový klient do bytu přijde, zvýší jeho ochranu i městská policie.

„Jednak tady máme kameru, která vlastně na ten dům vidí, máme tady stálou hlídku a jsme v neustálém spojení s OSPOD, kdyby náhodou k takové věci došlo, tak ihned se všichni spojíme a konáme,“ vysvětluje Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie v Ústí nad Labem.  

Oprava obou domů vyšla město Ústí nad Labem na víc než osm milionů korun bez DPH. Dvěma miliony se na rekonstrukci podílel Ústecký kraj. 

Krizový byt v ústecké Matičí ulici | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme