Dvě desítky lidí se nadýchaly kouře při požáru domu v Ústí nad Labem. Dvě děti jsou ve vážném stavu

Ranní požár domu v ústeckých Předlicích si vyžádal 20 zraněných, většinou se nadýchali kouře. Hasiči na místě resuscitovali čtyři děti.

Ústí nad Labem (Aktualizováno: 9:36 22. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár domu v Předlicích | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Podle velitele zásahu Michala Nejedlého museli hasiči čtyři děti z domu vynést a resuscitovat. Podle Prokopa Voleníka z ústecké záchranné služby jsou dvě děti ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče ústecké nemocnice. Celkem záchranáři odnesli z hořícího domu 18 lidí, kteří jsou hospitalizování v nemocnicích v Děčíně, Ústí nad Labem a Teplicích, hlavně kvůli nadýchání kouře.

Dům v Hrbovické ulici začal hořet ve čtvrtek po šesté hodině ráno. Ohnisko požáru bylo zřejmě ve druhém patře menšího třípatrového domu v Hrbovické ulici.

VIDEO: Hořel celý hotel, něco takového jsem viděl poprvé, přibližuje hasič zasahující u požáru v Praze

Číst článek

Podle operačního důstojníka krajských hasičů na místě zasahovalo pět jednotek, oheň dostaly pod kontrolu asi po 40 minutách. Příčinu požáru teď budou zjišťovat vyšetřovatelé.

Podle katastru nemovitostí patří dům společnosti z Prahy. Majitel se podle místostarosty centrálního městského obvodu Karla Kariky (PRO!Ústí) o obyvatele postará. „Sehnali jsme ubytování, ale nebude potřeba. Majitel objektu, který vyhořel, poskytne lidem ubytování v jiném domě, který tady nedaleko také vlastní,“ uvedl Karika. Podle informací, které má od správce domu, neměla minimálně část lidí v domě vůbec být. „Lidé, kteří byli převezeni do nemocnic, tady nebyli hlášeni a podle správce v domě být vůbec neměli. Dům se připravuje k opravě,“ doplnil Karika.

Kvůli zásahu záchranných složek je Hrbovická ulice v okolí požáru uzavřena, bylo odpojeno i trolejbusové vedení.

Předlice jsou považovány za sociálně vyloučenou lokalitu. Většina zdejších domů prošla před lety privatizací, řada z nich měnila majitele opakovaně.

Jan Bachorík, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme