Ústecká radnice investuje osm milionů do zvelebení Předlic, peníze získala z prodeje tamních pozemků

Město Ústí nad Labem chce změnit podobu sociálně vyloučené lokality Předlice. Má na to 8,1 milionu korun, které získalo za prodej pozemků v tamní průmyslové zóně. To, aby město peníze vrátilo právě do této části, prosadilo v zastupitelstvu před dvěma lety hnutí PRO! Ústí. Radní teď mají seznam toho, co by tam chtěli vylepšit.

Ústí nad Labem Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vybrali například zvelebení náměstí Prokopa Velikého, Školního náměstí nebo umístění několika tabulí připomínajících historii různých míst.

Odešli do nejistoty, s majetkem v tašce. Jak se daří lidem vystěhovaným z ubytoven v Ústí?

Číst článek

„Myslím, že ta největší akce, na náměstí Prokopa Velikého, tam to prostředí není tak hrozné, naopak – jsou tam lidé, kteří podnikají a zkrášlují své nemovitosti. V té další, méně spořádané části, těch investičních akcí tolik není. Tam, když to trochu přeženu, bych to jednou viděl na buldozer, který by to srovnal se zemí,“ řekl náměstek primátora Pavel Tošovský z ODS.

Mezi ty horší ulice, kde jsou i vybydlené domy, patří Marxova ulice. Tam chce město mimo jiné zlikvidovat garážový dvůr. Podle spoluautora původních návrhů, zastupitele a bývalého místostarosty centrálního obvodu Karla Kariky z PRO! Ústí je to letitá myšlenka.

„Je to něco příšerného. Schází se tu drogově závislí i různí zloději…Co by Nové Předlice opravdu potřebovaly, to je komunitní centrum. Na to se ale v těchto penězích nedá dosáhnout, existují ale dotační programy, které by to umožňovaly. Další věcí je stav infrastruktury a chodníků. A multifunkční sportovní hřiště pro větší děti, které tu vůbec není,“ doplnil Karika nápady, které na seznamu radních nejsou.

O tom, za co město nakonec více než 8 milionů v Předlicích utratí, budou v pondělí 16. září rozhodovat zastupitelé.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme