Ústí se radí, co s propadlým náměstím

Starostka Ústí nad Labem Majdalena Jelínková údajně nedostala informace o sobotním sesuvu na Mírovém náměstí. Mluvčí magistrátu Milan Knotek ale tvrdí, že městská policie se snažila starostku a její zástupce informovat. Nikdo však nebyl k zastižení. Odborníci dnes zahájí průzkum celé lokality. Jeho výsledky by měly být známy v nejbližších dnech a podle nich se určí rozsah nezbytných opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

propadlina v Ústí nad Labem | Foto: Libor Zavoral

Sesunutí části ústeckého Mírového náměstí ovlivní také budoucí projekty na jeho opravu. Na dně sedmimetrové jámy jsou vidět oblouky sklepení. Odborníci odhadují, že se může jednat o renesanční anebo pozdně gotické zdivo. Podle náměstka ústeckého primátora Miroslava Harciníka se nyní uvažuje i o možném zpřístupnění sklepení.

"S tím problémem nedokonale sanovaného podzemí této severní části náměstí se budeme muset zabývat při tom projektu rekonstrukce. Dokonce se tady objevily nápady nějakým způsobem ho využít, část toho zpřístupnit a využít to jako určitou turistickou zajímavost, ale to jsou do této chvíle jen úvahy. Musíme znát výsledky těch průzkumu a pak samozřejmě promítneme tyto skutečnosti do všech námi připravovaných projektů."

Markéta Kaclová, Daniel Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme