Brněnským hřbitovem bude přes Velikonoce projíždět minibus, seniorům pomůže s přesunem

Po Ústředním hřbitově v Brně od pátku jezdí minibus. Určený je zejména seniorům, aby se mohli snáze pohybovat po rozlohou největším hřbitově v Česku. Minibus má 38 míst, v provozu bude až do Velikonočního pondělí. A to vždy od osmi hodin ráno do šesti hodin večer.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidička autobusu (ilustrační foto)

Návštěvníky brněnského hřbitova přes Velikonoce sveze minibus (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Hlavním nástupním a výstupním místem bude hlavní brána u Vídeňské ulice. Na trase je několik zastávek, ale naši řidiči vyjdou návštěvníkům hřbitova vstříc a zastaví jim na trase kdekoliv na znamení,“ doplnila detaily mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková pro Český rozhlas Brno.

Služba je podle ní určena především pro seniory a pro osoby se zhoršenou pohyblivostí, využít ji však může kdokoliv. Pro všechny je zdarma. Pokud se provoz minibusu osvědčí, vypraví ho Dopravní podnik města Brna i na dušičky.

Brněnský Ústřední hřbitov, který se nachází ve čtvrti Štýřice, byl otevřen v roce 1883, v průběhu let byl poté rozšiřován. V současnosti se rozkládá na ploše 56 hektarů, což z něj činí rozlohou největší pohřebiště v Česku.

Tomáš Kremr, jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme