Skóre systému PES neklesá tak rychle, jak by si všichni přáli, uvedl ministr Hamáček

Situace kolem šíření koronaviru nového typu není podle šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD) natolik jednoznačná, aby bylo možné říct, že vláda rozhodne v neděli o dalším uvolnění od pondělí příštího týdne. Krizový štáb se také zabýval testováním pomocí antigenních testů a řešil možné zapojení hasičů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Jan Hamáček | Zdroj: ministerstvo vnitra

„Všichni netrpělivě čekají, jak se v příštích dnech bude vyvíjet skóre systému PES Situace není jednoznačná. Podle informací ministerstva zdravotnictví neklesá skóre tak rychle, jak bychom si přáli,“ uvedl na tiskové konferenci ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

V úterý přibylo v Česku 5854 nakažených. Počet odhalených případů covid-19 překročil 500 tisíc

Číst článek

„V některých krajích dochází k navýšení skóre,“ uvedl s tím, že to může být výsledkem rozšíření nemoci v jednom místě. Jak se epidemie a s tím spojené plánované rozvolnění bude vyvíjet, bude záležet na dalších dnech. Podklady pro uvolňování jsou podle Hamáčka nicméně připraveny.

Navzdory tlaku na dalším uvolněním opatření si ale takovým krokem není jistý. Nechce, aby se opakovala situace z léta. „Platí to, že buď budou naplněny podmínky pro uvolnění, anebo naplněné nebudou a rozvolňovat se nebude,“ řekl na tiskové konferenci. Vláda tak podle něj v neděli bude hlasovat spíše o jednotlivých opatřeních, nikoliv o přechodu na stupeň tři.

Odmítl také vytváření výjimek ze systému PES. „Ten dokument vznikal dlouho a každý si do toho přidal svoje. Takže bych do toho žádné další výjimky nepřidával,“ uvedl Hamáček a reagoval tak na dotaz Radiožurnálu k chystaným výjimkám v protiepidemickém systému pro sport a kulturu, které avizoval ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Antigenní testy

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme