Ústřední vojenská nemocnice otevírá rekonstruované traumacentrum

V Česku se ročně stane půl milionu úrazů, z nich dva tisíce jsou mnohočetná poranění. Centra s ministerským osvědčením jim poskytují komplexní superspecializovanou péči. Traumacentrum v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích je jedním z jedenácti, které obstálo v auditu ministerstva zdravotnictví a získalo od ledna 2009 statut traumacentra. Do konce roku musí doložit, že splnilo podmínky na přístrojové vybavení, počty odborníků a organizaci péče, aby mu byl statut prodloužen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní otevření nového traumacentra Ústřední vojenské nemocnice Praha | Foto: Tomáš Adamec

Z evropských fondů i státního rozpočtu šla loni na modernizaci těchto center více než miliarda korun. Dnes se slavnostně otevře rekonstruované traumacentrum v Praze.

"Představíme novou, rekonstruovanou příjmovou halu emergency, která prošla poměrně zásadní prostorovou rekonstrukcí, která byla financována z prostředků zřizovatele. Druhá část projektu je přístrojové dovybavení traumacentra, které bylo hrazeno z projektů integrovaných operačních programů Evropské unie," sdělila Českému rozhlasu náměstkyně ředitele pro léčebnou a preventivní péči Andrea Vrbovská.

"Přístrojové dovybavení se týká například rentgenového oddělení nebo sálového provozu, který poskytuje adekvátní část traumatologické péče," dodala Vrbovská.

Klára Bílá, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme