Ústřední výkonný výbor ČSSD zvolí deset nových členů předsednictva

Širší vedení ČSSD vybere deset nových členů předsednictva. Výkonný výbor strany bude při volbě postupovat už podle nových stanov. To podle premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky znamená, že do předsednictva musí zamířit alespoň tři ženy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

38. sjezd ČSSD v Praze

38. sjezd ČSSD v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Je to vlastně první jednání po sjezdu sociální demokracie. Myslím si, že ta volba bude asi nejdůležitějším bodem. Určitě se budeme také zabývat aktuální politickou situací, situací v koalici a tím, jak se plní program a programové priority sociální demokracie,“ řekl Sobotka.

Předsednictvo sociální demokracie tvoří spolu se stranickým předsedou a místopředsedy také šéfové parlamentních klubů ČSSD a zástupci krajských organizací. Mezi dalšími deseti členy volenými výborem, což je nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy, musejí být podle stanov tři ženy.

Sociální demokraté by dnes mohli debatovat taky o situaci v koalici. Jde zejména o vztahy s hnutím ANO ministra financí a majitele skupiny Agrofert Andreje Babiše. Aktuálně se diskutuje například o vládní novele o další podpoře biopaliv, díky níž podle některých politiků vydělají Babišovy firmy.

ČTK, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme