Úsvit zrušil smlouvy na propagaci Okamury, jde řádově o miliony korun

Spory v opozičním hnutí Úsvit pokračují, obě strany sporu se vzájemně obviňují ze špatného hospodaření. Většina poslanců chce založit novou stranu. Předsedu hnutí Tomia Okamuru a bývalého šéfa poslanců Radima Fialu už vyloučili před týdnem z poslaneckého klubu. Vedení Úsvitu dnes oznámilo, že vypovědělo smlouvy na osobní propagaci Okamury. Jde řádově o miliony korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna 6.12.2013, Tomio Okamura

Poslanecká sněmovna 6.12.2013, Tomio Okamura | Foto: Filip Jandourek

Dnešní členská konference Úsvitu také vyzvala předsedu hnutí Tomia Okamuru, aby vrátil 560 tisíc korun za plán volební kampaně do Senátu a evropských voleb.

„Protože předseda měl jednat z titulu své funkce předsedy, a nikoli jako politický podnikatel. A kampaň nebyla hrazená, jak tvrdí Tomio Okamura, jím osobně, ale přímo hnutím. Což je doložitelné,“ uvádí místopředseda Úsvitu Jan Zilvar.

Tomio Okamura kritiku odmítá. Tvrdí naopak, že zpočátku hnutí Úsvit sám sponzoroval.

„Do hnutí Úsvit přišel první státní příspěvek až ve druhé polovině prosince 2013. Tak jsem byl požádán předsednictvem, jestli bych mohl uhradit ve svém senátním obvodě kampaň do doplňovacích voleb do té doby, než přijdou peníze na účet Úsvitu, jelikož hnutí nemělo žádné peníze,“ říká Okamura.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme