Uteče, pustí ho dřív, ožení se za mřížemi? Dalíkův nástup do vězení sledují i sázkaři

Nástupu lobbisty Marka Dalíka do vězení se věnují i sázkové kanceláře. Lidé si mohou vsadit na to, zda se do vězení dostaví, jestli bude předčasně propuštěn nebo jestli se za mřížemi ožení. Dalík byl odsouzen na čtyři roky za pokus o podvod. Podal sice dovolání k Nejvyššímu soudu, to však neznamená odklad trestu. Nastoupit do vězení by měl do dnešních 16 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Dalík u soudu (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek

Dalík by měl nastoupit do věznice Praha – Ruzyně. Ve středu sice odjel do zahraničí, jak informoval server Neovlivní.cz, tvrdil však, že se vrátí a trest nastoupí.

Na to, že se trestu vyhýbat nebude, bylo možné si dnes dopoledne vsadit v kurzu 1,8:1, pro opačnou variantu, tedy že dnes nenastoupí, pak byl kurz 1,85:1.

Kromě toho si mohou lidé vsadit i na to, jestli Dalík z věznice uteče, dostane prezidentskou milost, bude předčasně propuštěn nebo se ve vězení ožení.

Lobbista byl na konci května odsouzen na čtyři roky v kauze kolem nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu.

Podle spisu v roce 2007 před rakouskými zbrojaři předstíral vliv na vládní zakázku. Za to, že jim zajistí pokračování obchodu, si podle svědků řekl o úplatek ve výši půl miliardy korun.

Neprokázalo se, že by šlo o úplatek pro někoho z vlády. Trest dostal Dalík za pokus o podvod.

Bývalý poradce premiéra Mirka Topolánka svou vinu odmítá, podal proto dovolání k Nejvyššímu soudu. To však neznamená odklad nástupu do vězení.

Kauza Marek Dalík a pandury | Foto: Český rozhlas

Martin Karlík, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme