Útěkáři se sami vrátili do ústavu

Do výchovného ústavu v Děčíně-Boleticích se sami vrátili dva chlapci, kteří utekli včera při čekání na vyšetření v psychiatrickém oddělení děčínské nemocnice. Jeden z nich, třináctiletý hoch z Mostu, byl vyšetřován v souvislosti s vraždou jednaosmdesátileté ženy z Olešnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operační středisko policie

operační středisko policie

Jejich návrat potvrdil ředitel boletického výchovného ústavu Jaroslav Žejdl: "Ti dva chlapci, jeden pod patnáct, jeden nad patnáct let, se vrátili sami. S těmi chlapci teprve teď budeme hovořit. Byl to takový impulzivní útěk najednou z ničeho nic. Možná, že tam hrálo trošičku roli to, že byli u lékaře u psychiatra tady v Děčíně v poliklinice."

Chovanci po svém útěku zamířili domů k rodičům jednoho z nich, vysvětlil děčínský policjení ředitel František Pelant. "Když se vrátili domů, rodiče věděli, že opustili výchovný ústav, takže jeden z rodičů je přivedl nazpět. Bylo to kolem 23.00 večer. Tím skončilo veškeré pátrání," upřesnil ředitel.

Útěku obou chlapců, kteří mají nařízenou běžnou ústavní výchovu podobnou jako v dětských domovech, nemohla prý vychovatelka zabránit. Boletický ústav se přitom brzy stane jakýmsi dětským vězením.

Josef Suk, Štěpánka Čechová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme