Útěkáři se sami vrátili do ústavu

Do výchovného ústavu v Děčíně-Boleticích se sami vrátili dva chlapci, kteří utekli včera při čekání na vyšetření v psychiatrickém oddělení děčínské nemocnice. Jeden z nich, třináctiletý hoch z Mostu, byl vyšetřován v souvislosti s vraždou jednaosmdesátileté ženy z Olešnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operační středisko policie

Jejich návrat potvrdil ředitel boletického výchovného ústavu Jaroslav Žejdl: "Ti dva chlapci, jeden pod patnáct, jeden nad patnáct let, se vrátili sami. S těmi chlapci teprve teď budeme hovořit. Byl to takový impulzivní útěk najednou z ničeho nic. Možná, že tam hrálo trošičku roli to, že byli u lékaře u psychiatra tady v Děčíně v poliklinice."

Chovanci po svém útěku zamířili domů k rodičům jednoho z nich, vysvětlil děčínský policjení ředitel František Pelant. "Když se vrátili domů, rodiče věděli, že opustili výchovný ústav, takže jeden z rodičů je přivedl nazpět. Bylo to kolem 23.00 večer. Tím skončilo veškeré pátrání," upřesnil ředitel.

Útěku obou chlapců, kteří mají nařízenou běžnou ústavní výchovu podobnou jako v dětských domovech, nemohla prý vychovatelka zabránit. Boletický ústav se přitom brzy stane jakýmsi dětským vězením.

Josef Suk, Štěpánka Čechová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme