Úterý bylo letos nejtragičtějším dnem na silnicích

Druhý den týdne zemřelo na silnicích jedenáct lidí, což je nejvíc od počátku roku. Doposud byl nejtragičtějším dnem 21. květen, kdy si dopravní nehody vyžádaly deset lidských životů. Dnes bilanci dopravních nehod rozšířila vážná havárie mikrobusu u obce Kocourovec na trase Hranice na Moravě-Olomouc, při níž bylo zraněno devět lidí. Řidič jel pravděpodobně příliš rychle, auto pak narazilo do svodidel a převrátilo se na střechu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice 1. třídy

Silnice 1. třídy | Foto: Jan Rosenauer

Jednu z cestujících museli záchranáři převézt vrtulníkem do olomoucké Fakultní nemocnice. Ostatní zraněné včetně dvou dětí dopravily do zdravotnického zařízení sanitky. Všichni zranění jsou podle mluvčího nemocnice Egona Havrlanta mimo ohrožení života. "Bylo u nás celkem devět lidí, z toho tři byli po ambulantním ošetření propuštěni. Dalších šest osob zůstalo hospitalizováno s lehčími nebo středně těžkými poraněními, jako jsou otřesy mozku, odřeniny, pohmožděniny hrudníku či se zlomeninami žeber. Nikdo z nich však není v ohrožení života."

Podle odborníků z Centra dopravních informací za to zřejmě může i únava lidí, kteří míří na dovolenou a přejíždějí velké vzdálenosti. Podle policistů přispěli k vysokému počtu tragických havárií také sváteční řidiči. Na letní dovolenou totiž vyrážejí i lidé, kteří jinak skoro vůbec za volantem nesedí.

Radim Schwáb, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme