Útočníci z Jeseníku skončili ve vazbě

Martin J. a Petr B. - podezřelí ze středečního útoku na třiadvacetiletého Roma v Jeseníku - jsou ve vazbě. Oba mladíky čeká také soud za dřívější napadení romských manželů. Obvinění loni společně s dalším mužem údajně v opilosti zranili romskou ženu kamenem do oka a jejího manžela pořezali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

spravedlnost

Jesenický soud je za to v lednu potrestal tříletou podmínkou. Rozsudek však byl zrušen a soud bude kauzu znovu projednávat.

Původní rozsudek vyvolal vlnu nevole nejen mezi romskými organizacemi; do případu se vložil i vládní zmocněnec pro lidská práva Jan Jařab a olomoucký hejtman Jan Březina.

Předseda senátu Miloš Kubíček tehdy své rozhodnutí odůvodnil polehčujícími okolnostmi. "Při výměře trestu bylo rozhodující skutečností, že obžalovaní se ke svému jednání částečně doznávají, nebyli doposud soudně trestáni."

O odvolání se mělo původně rozhodovat v Jeseníku. Tamní okresní státní zastupitelství se ale tohoto práva vzdalo, protože případ podle státního zástupce Ladislava Prouzy provázejí tlaky a manipulace. Spis proto předal Krajskému státní zastupitelství v Ostravě, které ho odeslalo do sousedního Bruntálu.

Milan Kopp, Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme