Útočníci z Jeseníku stanou před jiným soudem

O případu trojice mladíků, kteří jsou obžalováni z rasově motivovaného útoku na romské manžele, bude podruhé rozhodovat jiný senát Okresního soudu v Jeseníku. Soudci, kteří v lednu útočníkům udělili tříletou podmínku, se cítí podjati. Proti lednovému rozsudku okresního soudu se odvolalo státní zastupitelství. Krajský soud na jeho základě verdikt zrušil a věc vrátil k novému projednání do Jeseníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Podle předsedy původního senátu Miloše Kubíčka se rozhodli případu vzdát kvůli tlaku ze strany některých médií, politiků i představitelů Romů na přísnější potrestání obžalovaných. "Z řady článků se naznačoval ze strany senátu nezákonný postup, ba přímo zazněly odkazy na rasistický přístup senátu k projednávané věci. Senát, který ve věci rozhodoval, se dostal do takového postavení, že nabyl přesvědčení, že se dostal do tlaku, který je schopen svobodné a zákonné rozhodnutí senátu ovlivnit."

Trojice obviněných mladíků je nyní ve vazbě kvůli podezření z dalších fyzických útoků na Romy.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme