Útočník nastražil do nádražní restaurace v Bohumíně dvě bomby

Dvě amatérsky vyrobené bomby umístil v neděli v noci neznámý pachatel v prostorách nádražní restaurace v Bohumíně. Navíc v kuchyni restaurace založil požár, který způsobil škodu za 100.000 korun. Další výbušninu pak policisté našli v zaparkovaném autě, které patří nájemci provozovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčí karvinských policistů Zlatuše Vjačkové nebyl nalezený výbušný systém příliš profesionální. Pachatel vyrobil bombu z kanystru s hořlavou tekutinou.

"Do hrdla otevřeného kanystru s neznámou tekutinou pachatel vložil papír tak, aby z jedné strany byl ponořen do tekutiny a z druhé strany vyčníval nad svíčkou, která byla zapálená," popsala mluvčí výbušný systém.

Útočník podle mluvčí navíc ještě v kuchyni u plynových sporáků úmyslně založil požár a pustil plyn. "Plameny poškodily sporáky a část kuchyně," doplnila Vjačková s tím, že druhou stejně vyrobenou bombu umístil u zadního vchodu restaurace do zavazadlového prostoru zaparkovaného vozu.

Kriminalisté se domnívají, že tímto způsobem si s mužem, který má restauraci pronajatou, někdo vyřizuje účty. Podnikatel se zhroutil a dosud nebyl schopen výslechu. Pokud policisté tvůrce bomb dopadnou, hrozí mu obvinění z obecného ohrožení a poškozování cizí věci.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme