Útočník poškodil sanitku plzeňské záchranky

V Bezdružicích na Tachovsku napadli v sobotu večer členové jedné rodiny posádku záchranného vozu. Záchranáři chtěli odvézt ženu do nemocnice. Incident se obešel bez zranění. Jak ale Českému rozhlasu řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje - Miroslav Bukovjan, sanitka musela být vyřazena z provozu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři | Foto: Záchranáři Žatec

"Žena potřebovala gynekologické ošetření a lékař sdělil, že ji bude muset převézt do nemocnice. Avšak pak lékaře napadl podnapilý druh, vzápětí hodil na záchranné vozidlo popelnici, poškodil dveře. Dále se tím bude zabývat policie," připomněl Bukovjan.

O útoku jsme informovali už včera. Podrobnosti naleznete ZDE.

Lidem, kteří napadnou záchranáře, hrozí od 1. ledna přísnější tresty. Poslanci totiž v listopadu schválili novelu trestního zákona, podle které je útok na zdravotníky a hasiče považován za přitěžující okolnost, soud bude moci v takových případech uložit vyšší trest. Novela, kterou navrhl poslanec a stínový ministr vnitra ODS Ivan Langer, je reakcí na opakované případy napadení zdravotníků, hasičů a dalších záchranářů v posledních letech.

Novela by měla posílit nejen ochranu zdravotníků, hasičů a dalších profesionálních záchranářů, ale i řadových občanů, kteří by se náhodně ocitli v situaci, kdy někomu budou zachraňovat život, zdraví či majetek a přitom je někdo napadne. Iniciativy se mezitím chopili i sami záchranáři. Ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz se před časem rozhodl nečekat na rozhodnutí politiků a uspořádat pro podřízené kurzy sebeobrany. K podobnému kroku přistoupily i posádky olomouckých sanitek.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme