Soud poslal útočníka podezřelého z útoku v Tišnově do vazby. Hrozí mu až dvacetiletý trest

Muže obviněného kvůli tomu, že v pondělí v Tišnově na Brněnsku v rodinném domě vážně zranil pět lidí, poslal ve středu soud do vazby. Potvrdil to mluvčí policie David Chaloupka. Muž je obviněn z pokusu o vraždu, hrozí mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policie byl muž byl s napadenými v příbuzenském vztahu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Policisté útočníka zadrželi bezprostředně po činu. „Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme,“ uvedl už dříve mluvčí policie Pavel Šváb. Podle policie byl muž byl s napadenými v příbuzenském vztahu.

Dva zranění zůstávají po útoku v Tišnově ve vážném stavu. Pachatel je obviněn z pokusu o vraždu

Číst článek

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově v pondělí po 19.00. Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník.

„Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme,“ řekla už dříve mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Záchranná služba pacienty odvezla do několika brněnských nemocnic. Šlo o čtyři dospělé a dvě děti, jedno z dětí lékaři už propustili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme