Útočník z pražského Karlova náměstí je stále na útěku

Desítky policistů pátrají po muži, který v úterý zabíjel v centru Prahy na Karlově náměstí. Obětí se stal pracovník televize Nova, která vypsala odměnu 100 000 korun za informace vedoucí k dopadení pachatele. Útočník je zřejmě ozbrojen, proto policie nabádá k velké opatrnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přibližný portrét útočníka z karlova náměstí | Zdroj: ČTK

Mladou ženu včera na Karlově náměstí obtěžoval neznámý muž. Zastali se jí dva kolemjdoucí. Jeden z nich, Michal Velíšek, ale přitom přišel o život. Útočník ho střelil do paže a následně do břicha.

Mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice Petra Pekařová Českému rozhlasu potvrdila, že Michal Velíšek podlehl vážným zraněním: "Postřeleného muže převezli včera po 17. hodině na chirurgickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice a operace, při které asistovalo 8 chirurgů, několik anesteziologů, trvala 6 hodin. Bohužel, jeho vážná zranění nebyla slučitelná se životem."

Policisté zjistili, že útočník už od 16 hodin postával v centrální části parku a obtěžoval procházející ženy. Není vyloučeno, že na Karlovo náměstí přijel tramvají číslo 3 od Václavského náměstí.

Policie díky pohotovým svědkům a bezpečnostním kamerám ví, jak podezřelý vypadá. Popis specifikovala policejní mluvčí Iva Knolová: "Domníváme se, že se jedná o muže ve věku 25 až 30 let, výrazně hubené postavy vysoké asi 180 až 185 centimetrů. V době útoku měl na sobě vojenské světlé maskáčové kalhoty, vojenské šněrovací boty, mikinu zelené barvy s kapucí a na hlavě pletenou čepici."

Mikina, kterou měl na sobě pachatel | Foto: ČTK

Pachatel byl zřejmě pod vlivem alkoholu nebo omamných látek a stále má ještě u sebe střelnou zbraň, kterou zřejmě nebude váhat použít. Jak potvrzuje Iva Knolová." Domníváme se, že vzhledem k tomu jednání na Karlově náměstí, může svůj čin zopakovat."

Svědci se mohou přihlásit na linku tísňového volání 158, na telefonní záznamník 974 826 412 nebo na mobil 602 682 373. Za informace, které dovedou policii k vypátrání vraha, vypsala Nova odměnu 100 000 korun.

Policie posílila hlídky v celé metropoli

V parku se podezřelý muž potuloval už delší dobu a během odpoledne obtěžoval několik žen. Policie si ho ale nevšimla. Jak je to možné, na to se Český rozhlas 1 - Radiožurnál zeptal zástupce pražské policie Zdeňka Bezoušky:

"Karlovo náměstí je velmi rozlehlé, zejména co se týká zeleně. My tam zaměřujeme činnost našich hlídek v součinnosti s Městskou policí, ale pokud tam policie je, tak se ty živly přesouvají jinam. Stát se to může, bohužel je to velmi tragické a my jsme zesílili výkon pořádkové služby, nejenom na tomto místě, ale na celém území hlavního města Prahy."

Policie vytvořila speciální tým, který po pachateli pátrá. Poslanec a člen bezpečnostního výboru Sněmovny Karel Šplíchal případ svádí situaci na problém držení zbraní. Volá také po navýšení peněz a počtů policistů:

"Zbraní je mezi lidmi moc, a to nebezpečí narůstá. Co se týče policie, tak se domnívám, že je potřeba ji posílit a ještě získat nějaké prostředky, aby se mohla pohybovat v prostorách, které jsou nebezpečné. Je to i o počtu policistů. Já jsem první, kdo bude hlasovat pro navýšení rozpočtu a zvláště navýšení počtu pražských policistů."

Milan Kopp, Marián Vojtek, Lucia Soldátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme