Útok fanoušků na radnici Prahy 10: Škody za čtvrt milionu

Praha 10 sčítá škody po nočním útoku fotbalových fanoušků Bohemians a Slávie na budovu radnice. Po zápasu Bohemians 1905 začali příznivci klubu protestovat proti nucenému stěhování z Ďolíčku do Edenu. Nejprve společně se slávisty zablokovali Vršovickou ulici, pak napadli radnici Prahy 10, na kterou házeli dlažební kostky, kameny a cihly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozbité sklo u vchodu do radnice Prahy 10 | Foto: ČTK

Škody spočítali radní zatím na čtvrt milionu korun a potvrdili, že nikdo nebyl zraněn. Daňoví poplatníci také zaplatí miliony za bezpečnostní opatření a za úklid.

Přehrát

00:00 / 00:00

Postoj radnice Prahy 10 zaznamenala Lenka Jansová

“Škody na budově jsou převážně na skleněných výplních. Přímé škody jsou čtvrt milionu korun plus vyčíslení zásahu bezpečnostních složek. Vyčíslené také ještě nejsou náklady spojené s vyčištěním Vršovické ulice, byly tady poničeny některé další stavby,” řekl starosta Městské části Prahy 10 Vladislav Lipovský.

Zastupitelé zdůraznili, že nemají a nemohou mít vliv na to, co se stadionem bude. Popřeli ale, že usilují o to, aby lukrativní pozemky, na kterých Ďolíček stojí, sloužily v budoucnu obchodním účelům.

Radnice tvrdí, že útok fanoušků byl organizovaný. Podle dostupných útočili jak příznivci Bohemians, tak Slavie. Ani jim se nelíbí, že bude Bohemka hrát nejméně příštích pět let v Edenu.

Igor Maňour, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme