Útok na Mirka Topolánka si podle policie zřejmě nikdo neobjednal

Policejní vyšetřování útoku na Mirka Topolánka zatím nenasvědčuje tomu, že si ho někdo objednal. Radiožurnálu to řekla mluvčí břeclavské policie Alice Čechová. Policisté znají jména dvou mužů, kteří se na útoku na expremiéra a předsedu ODS pravděpodobně podíleli. Podle Čechové je stále hledají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek ukazuje na místo zranění | Zdroj: ČTK

"Policie v současné době pátrá po dvou ztotožněných osobách, které jsou důvodně podezřelé z útoku na pana Topolánka. Nadále tedy pátrá po dvou osobách, které se měly nacházet na místě. Co se týká důvodů napadení, nebyl zatím zjištěn. A více informací zatím nemůžeme podávat z taktických důvodů," řekl Čechová.

Čtveřice mladých mužů zaútočila na Topolánka v pátek na koupališti v Hustopečích u Brna. Trefili ho kamenem do hlavy. Právníci občanských demokratů vzápětí podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Podle Čechové policisté případ vyšetřuji jako výtržnictví a útok na veřejného činitele.

Incident ihned odsoudil premiér Jan Fischer a podobně se vyjádřil i předseda ČSSD Jiří Paroubek, který Topolánkovi vyjádřil podporu a solidaritu. "Útok považujeme za necivilizovaný projev, který v žádném případě nepatří do svobodné demokratické společnosti, za projev, který není omluvitelný ani vypjatou předvolební situací," uvedla zas v tiskovém prohlášení KSČM. Občanští demokraté ještě ten den podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

V květnu házeli zejména mladí lidé vejce při mítincích ČSSD na její politiky v čele s předsedou Jiřím Paroubkem. Prezident republiky Václav Klaus tehdy vyjádřil obavy, že principy demokratické soutěže politických stran jsou u nás v ohrožení.

Přečtěte si také:
Policie zná identitu dvou útočníků na expremiéra Topolánka
Šéfa ODS zranili v Hustopečích kamenem neznámí mladíci

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme