Čtyřletý chlapec je po útoku psa v kritickém stavu v nemocnici. Majitel i se zvířetem utekl

Pražská policie pátrá po muži, jehož pes ve čtvrtek na Petříně pokousal čtyřleté dítě. Napadený chlapec skončil v kritickém stavu v nemocnici, majitel zvířete utekl. Policisté zveřejnili jeho snímky a prosí veřejnost o pomoc při pátrání.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledaný majitel psa je podle policistů atletické postavy, holohlavý, ve věku kolem 30 až 40 let

Muž, který psa vedl, z místa utekl, aniž vážně zraněnému dítěti pomohl | Zdroj: Policie ČR

Incident se stal ve čtvrtek kolem poledne. Zvíře napadlo chlapce, který byl s matkou na procházce v parku pod petřínskou rozhlednou.

Muž, který psa vedl, utekl, aniž by vážně zraněnému dítěti pomohl.

„Majitel ihned po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k takzvané Hladové zdi, aniž by sečkal na policisty,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

VIDEO: Auto srazilo policistu kontrolujícího zákaz cestování mezi okresy. Zraněn byl lehce, už je v práci

Číst článek

Dítě muselo být převezeno do nemocnice s mnohočetnými poraněními.

„Chlapec utrpěl velmi vážná poranění. Byl v kritickém stavu, ale při vědomí převezen do motolské nemocnice,“ řekla serveru iDnes.cz mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Podle mluvčího policie je hoch po operaci v umělém spánku.

Hledaný majitel psa je podle policistů atletické postavy, holohlavý, ve věku kolem 30 až 40 let. Na sobě měl tričko s krátkým rukávem a dlouhé tmavé kalhoty.

„Pokud ho na záběrech poznáváte nebo víte, kde bydlí či se zdržuje, kontaktujte prosím neprodleně linku 158,“ požádal veřejnost mluvčí policie. „Jeho pes by měl být pravděpodobně stafford, dle svědků měl výrazně velkou tlamu,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme