Muž, který útočil v Aši sekyrou, je obviněný z pokusu o dvojnásobnou vraždu. Hrozí mu doživotí

Dvacetiletý muž z Aše je obviněný z pokusu o vraždu. Informovala o tom mluvčí karlovarské krajské policie Zuzana Týřová. Mladík zaútočil v pátek odpoledne se sekerou v ruce na dva lidi, pracovníka České pošty a ženu. Oba vážně zranil. Útočníkovi hrozí podle policie až dvacet let za mřížemi nebo i výjimečný trest. Podle Týřové spáchal trestný čin už v minulosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž, který má podle policie na svědomí útok v Aši sečným nástrojem | Zdroj: Policie České republiky

Obviněný si měl pod falešnou identitou objednat znehodnocenou historickou střelnou zbraň. Tu mu měl poštovní doručovatel předat do vlastních rukou na dobírku v hodnotě několika desítek tisíc korun. V pátek mladík změnil adresu a jako novou uvedl na odlehlém konci jedné ašské ulice.

Policie zadržela podezřelého, který měl napadnout lidi v Aši sekyrou. Dva jsou vážně zranění

Číst článek

Po příjezdu doručovatele po něm požadoval vydání zásilky. „Než mu jí však poštovní doručovatel stačil předat, napadl jej úderem sečného nástroje do horní části těla s úmyslem ho usmrtit. V útoku chtěl nejspíš pokračovat, ale napadenému muži se podařilo z místa utéci pro pomoc, čímž si nejspíš zachránil svůj život,“ uvedla mluvčí.

Loupežné přepadení benzinek

Stejným způsobem zaútočil i na druhou osobu, která byla spolucestujícím pošťáka. Poté si měl vzít zásilku a z ulice utéct. „Pátrání po hledaném muži, kterého se účastnilo několik desítek policistů společně s policejními psovody, skončilo v sobotu krátce před druhou hodinou ranní, kdy se podařilo policistům hledaného muže vypátrat a zadržet přímo v Aši,“ řekla Týřová.

Napadený muž i žena utrpěli velmi závažná zranění, se kterými byli převezeni do Fakultní nemocnice v Plzni. Policie muže obvinila ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu spáchaného s rozmyslem na dvou osobách v úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch.

„V roce 2017 se dopustil dvojnásobného loupežného přepadení benzínových čerpacích stanic v Aši. Průběhu dnešního dne bude podán vyšetřovatelem státnímu zástupci podnět k vydání návrhu ke vzetí obviněného do vazby,“ uvedla mluvčí závěrem.

Vít Kubant Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme