Útoky na řidiče pražských tramvají se množí

Poslední útok na řidiče pražské hromadné dopravy se odehrál v úterý ve tři hodiny ráno. Na konečné tramvaje v Praze-Řepích napadl neznámý opilý muž řidiče tramvajové linky číslo 58. Opilec zaútočil poté, co byl vyzván, aby vystoupil. Řidič tramvaje utrpěl zranění v obličeji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Modernizovaná tramvaj | Foto: Jan Rosenauer

O něco hůř dopadl řidič, kterého v pondělí opilý dělník zmlátil na konečné v pražských Modřanech. Tramvaják skončil se zlomeným nosem v nemocnici. Minulý týden napadli dva mladíci řidiče autobusu. Nelíbilo se jim, že je šofér napomenul, když na zastávce několikrát bouchli do autobusu. Muže proto zbili a ujeli v autě.

Řidiči MHD přitom nemají příliš možností jak opilce a bezdomovce vyloučit z přepravy. "Když zastavím tramvaj a vyzvu ho, tak ten bezdomovec buď vystoupí, nebo nevystoupí. Někdy je problém ho vůbec vzbudit, protože předstírá, že hluboce spí. Když ho náhodou vzbudím a jemu se nechce vystoupit, tak ho můžu jedině poprosit," říká řidič Pavel Ďuran.

Někteří řidiči městské dopravy se rozhodli, že si časté výhrůžky a násilnosti opilých cestujících nenechají líbit. Do práce proto začali chodit s pistolí. Vedení dopravního podniku o ozbrojených řidičích ví. Ředitel Tomáš Jílek připustil, že vedení společnosti chce připravit opatření, která by měla útokům na řidiče dopravního podniku zabránit. Podle ředitele pražské městské policie Vladimíra Kotrouše pomohou i strážníci.

"Budeme asistovat řidičům dopravního podniku na jejich vyžádání, tak abychom tyto osoby vyloučili z přepravy. Budeme se tomu věnovat mnohem častěji, aby se pokud možno nevyskytovaly v prostředcích městské hromadné dopravy," potvrzuje pomoc městských strážníků Kotrouš.

Petr Sirotek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme