Policii se přes rok nedaří identifikovat utonulou ženu z Pardubic, o pomoc žádá zubaře

Na konci loňského února našli policisté v Labi u pardubických zdymadel utonulou ženu, která ve vodě byla pravděpodobně dva až tři týdny. Totožnost ženy však i přes snahu kriminalistů zůstává neznámá. Proto se v sobotu obrátili na odbornou veřejnost z řad dentistů a laborantů, zda by podle rentgenového snímku chrupu nepoznali svůj zákrok, který v minulosti prováděli.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rentgenový snímek chrupu utonulé ženy | Zdroj: Policie ČR

Policie doufá, že některý z laborantů či dentistů identifikuje svoji práci, ozve se na linku 158 a pomůže při určení totožnosti utonulé ženy.

Přibližný portrét utonulé ženy | Zdroj: Policie ČR

Žena totiž podle oficiální zprávy o svůj chrup pečovala a mohla také navštěvovat zubní hygieničku. Za upravené zuby zaplatila až 30 tisíc korun – nejde proto o někoho ze sociálně slabé vrstvy.

Odborný popis jejího chrupu popsaný stomatologem pardubické krajské nemocnice byl již v dubnu publikován na internetových serverech určených pro stomatology. Bohužel bez výsledku.

Žena měřila okolo 172 centimetrů, vážila 90 kilogramů a její věk je odhadován na 35-48 let. Jedno obočí měla tetované, kratší vlasy hnědé barvy, na sobě měla černé sako a sukni.

Pitva potvrdila, že na jejím těle nebyly stopy násilí či cizího zavinění, proto bylo za příčinu smrti stanoveno utonutí. Do vody mohla žena nešťastnou náhodou spadnout či úmyslně skočit.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme