Uvítal bych, kdyby se Novotný rozhodl ze strany odejít sám, řekl místopředseda ODS Stanjura

Místopředseda ODS Zbyněk Stanjura by uvítal, kdyby se jeho spolustraník a starosta pražských Řeporyj Pavel Novotný rozhodl ze strany sám odejít. Důvodem jsou jeho výroky na adresu nemocné dcery hudebníka Felixe Slováčka. Stanjura to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi.

Praha (Aktualizováno: 15:25 19. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbyněk Stanjura během projevu na 31. kongresu ODS

Zbyněk Stanjura během projevu na 31. kongresu ODS | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

O Novotného případném vyloučení ze strany by měla jednat výkonná rada ODS 11. června. Podle Stanjury je jednou z cest, kdyby se Novotný rozhodl situaci řešit odchodem. „Já bych to uvítal,“ řekl Stanjura.

„Děkuji za názor,“ řekl iDNES.cz Novotný v reakci na výrok místopředsedy strany. „Já si jeho názoru vážím, ale on mi asi nemůže zapomenout dřívější volby na prvního místopředsedu. Víte, to jsem měl 116 hlasů a on mi to stále nemůže zapomenout,“ dodal. Zda odchod ze strany zvažuje, neuvedl.

ODS bude řešit výroky Novotného. ‚Benda mě naprosto nesnáší,‘ reaguje řeporyjský starosta

Číst článek

Novotný vyvolal kritiku ze strany některých svých spolustraníků v čele s předsedou poslaneckého klubu ODS Markem Bendou nedávným příspěvkem na sociální síti ohledně zdravotního stavu dcery hudebníka Felixe Slováčka Anny Julie Slováčkové, která bojuje s rakovinou.

Po kritice starosta příspěvek smazal a omluvil se, část občanských demokratů však i tak volá po jeho odchodu ze strany. Novotný již dříve uvedl, že jeho jednání bylo neodpustitelné a je na výkonné radě ODS, aby posoudila, zda je to na vyloučení ze strany.

V uplynulém týdnu se předsednictvo strany v čele s premiérem Petrem Fialou usneslo, že Novotného výroky jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné se členstvím v ODS. Pravomoc vyloučit člena strany má výkonná rada.

Další prohřešky

Letos v únoru soud Novotnému uložil peněžitý trest za vyjádření na síti X, že Palestinci jsou opice a mají být vybombardováni. Zveřejnil jej počátkem loňského prosince po teroristickém útoku palestinského hnutí Hamás.

V době rozhodnutí soudu již byl starosta v podmínce, a to za výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečné pronásledování podnikatele Marka Víta. Soud mu za ně v lednu 2022 vyměřil tříměsíční trest s odkladem 30 měsíců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme