‚Zpackaná demolice.‘ Havlíček žádá peněžitý trest pro viníka prodloužené uzavírky dálnice D11 u Prahy

Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) požaduje zahájení řízení o uvalení pokuty za zpožděné otevření části dálnice D11 po demolici mostu. Uvedl to v pondělí na twitteru. Dálnice je na okraji Prahy uzavřena od sobotního dopoledne a během pondělí se provoz obnovit nepodařilo. Silničáři totiž v noci nestihli odklidit vybouraný materiál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úklid po demolici mostu zablokoval úsek dálnice D11 před Prahou i v pondělí | Zdroj: Technická správa komunikací Praha

„Za zpackanou demolici mostu nad D11, kterou ‚organizuje‘ Technická správa komunikací hl. m. Prahy, musí někdo zaplatit. Z původně povolené šestnáctihodinové uzavírky je už několikadenní,“ napsal na twitter Havlíček s tím, že dá podnět k zahájení řízení o finančním potrestání viníka současné situace. Poděkoval naopak Ředitelství silnic a dálnic i policistům za pomoc při zmínění následků omezení.

Dálnice D11 u Prahy zůstává uzavřená. Stále se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

Číst článek

Původně měly práce v pražských Horních Počernicích skončit v neděli ráno, zkomplikovalo je ale velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli. Ředitelství silnic a dálnic následně avizovalo, že zprovoznění se posune nejméně do nedělních 18.00 a poté na pondělní ráno.

Mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová v pondělí ráno řekla, že provoz by mohl být na dálnici zprovozněn do odpoledne, Technická správa komunikací hlavního města Prahy na twitteru po poledni uvedla, že s otevřením počítá až ve večerních hodinách.

Doprava z dálnice D11 ve směru do Prahy je svedena na 25. kilometru u Sadské, kamiony musí sjíždět ještě dříve, a to na 39. kilometru. Kvůli uzavírce dálnice nabírají zpoždění také příměstské autobusy. 

⚠️ Aktuálně na D11 finišují úklidové práce. Pruh do Prahy by měl být otevřen v brzkých odpoledních hodinách, směr Hradec Králové pak ve večerních hodinách… #tskpraha

11:42 – 26. 07. 2021

4 6

tzr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme