Dálnice D1 se mezi 21. a 34. km na dva dny uzavřela. Důvodem je demolice mostu

Dálnice D1 je až do pondělní 20. hodiny obousměrně mezi 21. a 34. kilometrem uzavřená. Řidiči musí z rychlostní komunikace sjet exitem na Mirošovice a znovu se napojit u exitu Ostředek. Důvodem uzavírky je demolice mostu, uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Mirošovice (u Prahy) (Aktualizováno: 20:10 3. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bourat se bude most poblíž 24. kilometru u Kaliště. Ilustrační foto | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Obousměrná uzavírka začala v sobotu ve 20.00 a má trvat do pondělních 20.00. Po celou dobu uzavírky pojedou řidiči po objízdných trasách.

Pro vozidla do 12 tun platí obousměrná objízdná trasa přes Mirošovice (exit 21) na silnici 112 směr Benešov a dále na Soběhrdy a Kozmice. Řidiči se zpět na dálnici podle mluvčího napojí na exitu 34 u Ostředku.

Nákladní vozidla nad 12 tun budou mít trasu delší. Policie na twitteru uvedla, že bude nákladní vozidla z dálnice odklánět už od sobotní 18. hodiny do pondělní 22. hodiny. 

Ve směru na Prahu na ni budou najíždět už u Humpolce na 90. kilometru, dále pojedou po silnici číslo 19 na Tábor a dálnici D3.  Ze silnice I/3 následně na dálnici najedou u Mirošovic. Stejná trasa bude i v opačném směru.

Bourat se bude most poblíž 24. kilometru u Kaliště. Během 48 hodin musí dělníci odstranit tři pole nosné konstrukce a zbourat spodní stavbu včetně základů obou opěr.

Termín uzavírky je vybraný do období, kdy je provoz zejména nákladní dopravy nižší. O nedělích a státních svátcích totiž platí v době od 13.00 do 22.00 zákaz jízdy nákladních vozidel nad 7,5 tuny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme