Další uzavřený most. Auta nesmí na most u Černé Hory na Blanensku, objíždí se přes městys

Silničáři uzavřeli most na silnici I/43 u Černé Hory na Blanensku. Most je od loňského června v havarijním stavu, víc než půl roku po něm auta jezdila jen v jednom směru. Protože už ani po dočasném podepření neunese další zátěž, bude stržený.

Černá Hora (Aktualizováno: 16:52 19. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neprůjezdný most v pražské Libni. (Ilustrační snímek) | Foto: Tomáš Kremr | Zdroj: Český rozhlas

Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla bude nový most hotový ještě letos. Do té doby musí všechna auta jezdit přes Černou Horu. Obcí tak projede kolem patnácti tisíc aut denně.

Zavřený most bude stržen a po novém mostě na obchvatu by měla auta začít jezdit na konci letošního roku, řekl novinářům Rýdl.

ŘSD nyní dokončuje výběrové řízení na firmu, která most zbourá a postaví nový. Černá hora spolu s krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic usilovali o objížďku pro nákladní auta nad 12 tun. Ministerstvo dopravy ale objížďku pro kamiony zamítlo.

Vendula Vrbová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme