V 68 letech zemřel Jiří Krytinář, označovaný za nejmenšího českého herce

Ve věku 68 let dnes náhle zemřel herec Jiří Krytinář, který si zahrál ve více než stovce filmů či seriálů a desítkách divadelních představení. Oznámení rodiny ČTK poskytl hercův manažer Miroslav Kadlec. Krytinář trpěl od dětství těžkou poruchou růstu, měřil 120 centimetrů. Byl označován za nejmenšího českého herce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve věku 68 let náhle zemřel herec Jiří Krytinář (na snímku z roku 2009)

Ve věku 68 let náhle zemřel herec Jiří Krytinář (na snímku z roku 2009) | Zdroj: ČTK

Krytinář se vyučil hodinářem, ale živil se tak jen osm let.

Poprvé se na plátně objevil v roce 1969 v komedii režiséra Ladislava Rychmana na námět jedné z povídek Josefa Škvoreckého Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc.

Přes 30 let měl stálé angažmá v dětském loutkovém divadle v Praze. Vedle domácích filmů, jako Tři oříšky pro Popelku, Tři veteráni nebo Bathory, se objevil i v zahraničních produkcích.

Například v americkém velkofilmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian hrál se svou dcerou Janou trpaslíky. Lidé ho znali také ze seriálu Hospoda, nezapomenutelný byl jeho Mekota v populární televizní Arabele.

„Vždy jsem do budoucna hleděl s nadějí, elánem a energií – problémy s malým vzrůstem nemám. Nikdy jsem nechtěl sedět v koutku a litovat se; nejsem zvyklý brečet,“ řekl herec ČTK před šesti lety. Vedle herectví se věnoval i charitě, v roce 2009 vydal knihu vzpomínek Dívám se vzhůru.


Jiří Krytinář
hrál i v americkém velkofilmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian:

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme