V Afghánistánu zahynul při sebevražedném útoku český voják

Smrt českého vojáka v Afghánistánu způsobil sebevrah, který najel automobilem proti konvoji NATO. Kromě Čecha zabil dva dánské vojáky a čtyři Afghánce. Česká armáda má na jihu Afghánistánu přes tři desítky vojáků z útvaru speciálních operací, kteří bojují s ostatními zahraničními vojáky pod britským velením proti povstalcům Tálibanu. Útoky tálibanců se loni znovu vystupňovaly a další silná vlna útoků se čeká s příchodem jara.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští vojáci sil ISAF | Foto: Petr Vavrouška

Při sebevražedném atentátu na jihu Afghánistánu zahynul jeden český voják. Další dva Češi byli zraněni. Při útoku zemřeli podle agentur také dva dánští vojáci a čtyři Afghánci.

Více podrobností o smrti českého vojáka Radiožurnálu sdělila manažerka náčelníka Generálního štábu Armády České republiky Mira Třebická:

"V ranních hodinách místního času došlo při plnění úkolu jednotky ISAF - SOG (Útvar speciálních operací, pozn. iŽurnálu) v afghánské provincii Hílmand k mimořádné události. V osadě Gerešk došlo k napadení vojáků sebevražedným útočníkem - jeden příslušník mise byl smrtelně zraněn a dva příslušníci byli zraněni a jsou v nemocničním ošetřování."

"Rodinní příslušníci jsou v současné době vyrozumíváni. Událost je v řešení mezinárodní vojenské policie, o vývoji vyšetřování jsme průběžně informováni. Vzhledem k citlivosti informací nebudeme další podrobnosti v tuto chvíli sdělovat," dodala Třebická.

Útok ve městě Gerešk má na svědomí sebevrah, který najel automobilem proti konvoji NATO. Od začátku roku tak v Afghánistánu zemřelo nejméně 27 příslušníků mezinárodních sil ISAF.

Marika Táborská, Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme