V anketě Neviditelný herec zvítězili T. Medvecká a V. Preiss

Desátý ročník ankety Neviditelný herec už zná své vítěze. Mezi nejzajímavější rozhlasové ženské hlasy patří Taťjana Medvecká , Květa Fialová a Barbora Hrzánová. Mezi muži se na prvních 3 příčkách umístili Viktor Preiss, Jan Hartl a Rudolf Pelar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taťjana Medvecká | Foto: Wanda Dobrovská

Co je smyslem ocenění, Radiožurnálu řekla ředitelka vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, která se o anketu Neviditelný herec stará, Kateřina Konopásková.

"Upozornit na herecké výkony v rozhlase, které nám přijdou, že jsou takové schované. A přitom to jsou obrovské herecké výkony, které se tady podávají. Mnohdy je to srovnatelné se zkoušením na divadle - tak, jak se tyto rozhlasové hry a dramatizace připravují. Vemte si třeba desetidílnou četbu, to je 300 - 360 minut čistého času, takže to je opravdu velký výkon. A ty výkony jsou skutečně nádherné, plné fantazie," upozornila Konopásková.

V jubilejním ročníku ankety Neviditelný herec aneb Nejpopulárnější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu zvítěziliTaťjana Medvecká a Viktor Preiss. Druhá místa patří Květě Fialové a Janu Hartlovi, třetí skončili Barbora Hrzánová a Rudolf Pellar. Nejúspěšnější rozhlasovou hrou se stal Zámek Franze Kafky v režii Dimitrije Dudíka.

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Medvecká dosáhla prvenství díky titulní roli v dokumentu o Marlene Dietrichové z cyklu Velké osudy. Preiss si srdce rozhlasových posluchačů získal za četbu z knihy Mozart Valerije Brjusova a za rozhlasovou hru známého filmového scenáristy Jeana-Clauda Carriera Normální okruh.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme