V Bohnicích dnes začíná festival Mezi ploty

V areálu Psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích se bude po celý víkend zpívat, hrát a tančit. S nápadem divadelního festivalu Mezi ploty, kde by se setkávali umělci s postiženými lidmi, přišlo za šéfem léčebny Zdeňkem Bašným před 12 lety Sdružení pro bezbariérovou kulturu NedomYsleno. Jak Bašný potvrdil Radiožurnálu, festival se během let stal doslova kultovní záležitostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výtvarná dílna | Foto: Mezi ploty

"V roce 1990 za mnou přišel pan Kozler ze sdružení NedomYsleno se svými spolupracovníky a zeptali se, jestli by na jaře nemohli v léčebně pořádat divadelní festival, kde by se setkávali handicapovaní umělci s umělci profesionálními. Já jsem si zprvu nebyl jist, jestli tato spolupráce bude úspěšná, ale nakonec se první akce podařila, za rok jsme ji zopakovali a to už přišlo tolik lidí, že ten festival se rozšířil postupně do podoby, kterou má dnes."

Zavítáte-li o tomto víkendu do bohnické léčebny, můžete se těšit například na Dana Bártu, Vladimíra Mišíka, Lenku Dusilovou či divadla Vrata nebo HaDivadlo z Brna.

Jaroslav Doleček, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme