V bohumínské nemocnici dočasně zastavili operace

Bohumínská nemocnice zastavila zákroky ve svých nových operačních sálech. Důvodem jsou zdravotní potíže neznámého původu, které postihly po operaci celkem 14 pacientů. Většinou jde o ženy po gynekologickém zákroku. Nemocnice už v této souvislosti kontaktovala také Krajskou hygienickou stanici a Státní ústav pro kontrolu léčiv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operační sál | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Přestože nemocnice ve spolupráci s hygieniky provedla řadu opatření, příčinu zdravotních komplikací operovaných zatím neodhalila. Jak upřesnil ředitel Vojtěch Balcárek, onemocnění se projevuje teplotou, třesavkou a nechutenstvím do několika hodin po operaci. Úspěšně se léčí antibiotiky.

"Prakticky všichni pacienti, kteří tyto komplikace měli, už jsou ve zcela stabilizovaném stavu a bez teplot, takže ty příznaky jako by už odezněly. Nicméně pro nás je to pořád velká záhada, protože jsme operativu pozastavili a ve spolupráci s hygienou se tomu snažíme přijít na kloub a odhalit příčinu těchto potíží," řekl Balcárek.

Dokud nebude zjištěna příčina zdravotních obtíží, nebude nemocnice provádět žádné operace. Operační zákroky včetně těch akutních tak budou muset zajistit okolní zdravotnická zařízení.

Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme